Local
Verighetă scoasă de pe deget cu ajutorul pompierilor – FOTO
![](https://i0.wp.com/www.gazetabt.ro/wp-content/uploads/2022/08/poza.jpg?resize=780%2C470&ssl=1)
Un bărbat în vârstă de 30 de ani a ajuns la spital pentru că i s-a umflat degetul inelar și nu mai putea să-și scoată verigheta. Medicii de la Unitatea de Primiri Urgențe a Spitalului Județean Mavromati Botoșani nu au reușit să îl ajute și au chemat pompierii. S-a întâmplat în această dimineață.
La caz s-a deplasat un echipaj din cadrul Detașamentului de Pompieri Pompierii, cu accesorii specifice.
Pompierii au reuşit să taie verigheta cu o freză manuală.
După intervenţie, bărbatul a rămas în grija medicilor.