InfractionalLocal
Tânăr din Frumușica prins drogat la volan
![](https://i0.wp.com/www.gazetabt.ro/wp-content/uploads/2024/02/actiune-politia-razie-2.jpeg?resize=780%2C470&ssl=1)
La data de 4 aprilie 2024, polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Dorohoi- Biroul Rutier au oprit în trafic pe Bulevardul Victoriei, din municipiul Dorohoi, un autoturism condus de un tânăr de 20 de ani, din comuna Frumușica.
Întrucât avea un comportament suspect, a fost testat cu aparatul DrugTest, rezultatul indicând posibila prezență a substanțelor psihoactive în organism (Benzodiazepină și Ketamină). Ulterior, tânărul a fost condus la o unitate spitalicească pentru prelevarea de probe biologice.
În cauză sunt continuate cercetările sub aspectul comiterii infracțiunii de conducere sub influența substanțelor psihoactive.