InfractionalLocal
Sucevean lăsat fără lemne la Botoșani
![](https://i0.wp.com/www.gazetabt.ro/wp-content/uploads/2023/09/lemne-fara-documente-politia-3.jpeg?resize=780%2C470&ssl=1)
La data de 17 septembrie 2023, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 5 Mihăileni au oprit pentru control, pe drumul național, DN 29 C, în comuna Mihăileni, o autoutilitară condusă de un bărbat, de 49 de ani, din județul Suceava, care transporta material lemnos.
În urma verificărilor efectuate s-a stabilit faptul că datele înscrise în avizul de însoțire nu corespundeau cu cele faptice, rezultând o diferență de aproximativ 2 metri cubi.
În cauză a fost aplicată o sancțiune contravențională în cuantum de 1.000 de lei, iar diferența de material lemnos care nu se regăsea în documente, a fost supusă confiscării.