SPORT | Pandurii – FC Botoşani : 6-1 rezultat final. LIVE TEXT – GALERIE FOTO

Pandurii: Stanca – Unguruşan, Erico, Christou, Momcilovici – Anton, Breeveld – Buleică, Eric, Distefano– Matulevicius
Rezerve: Mingote, Mamele, C. Cristea, Al. Ciucur, Nicoară, Paulinho, Alex

FC Botoşani: Curileac – Maghici, C. Dinu, Ursu, Acsinte – M. Croitoru, Tincu, Vaşvari, Fulop – Vraciu, Hadnagy
Antrenor: Cristi Popovici
Rezerve: Perianu, Poverlovici, Matei, Cîrjan, Ghinga, Codoban, R. Radu

01′ Fluier de start
03′Eric trimite de la distanta, mult pe langa
05′Mare ocazie pentru Botoșani: Fulop reia din 6 metri, putin pe langa poarta
10′Momcilovici reia cu capul la coltul scurt, putin pe langa
14′ Centralul partidei Tudor Alexandru se află la al 8-lea meci în sezon. În ediţia curentă a dictat un penalty şi a arătat două roşii.
15′ GOL!!! Matulevicius reia in plasa din 7 metri centrarea lui Ungurusan
17′Sutul lui Momcilovici e deviat in corner
19′ Matulevicius a marcat al 6-lea gol în sezon şi a ajuns la 16 goluri în 41 de meciuri disputate în Liga 1
20′ Distefano vede galben
25′Erico respinge gresit o centrare si acorda corner
27′ Stanca retine in doi timpi un sut de la distanta
32′Distefano suteaza de la 20 de metri putin peste poarta, mingea a fost deviata in corner
34′ Erico primeste galben
38′Curileac retine sutul din apropiere al lui Distefano
38′Erico da Silva a primit al 4-lea galben şi va lipsi etapa următoare cu ACS Poli.
43′ GOL!!! Breeveld reia cu capul din 8 metri o centrare a lui Ungurusan si majoreaza diferenta
45′ Vasvari primeste galben
45′ Breeveld a marcat al 2-lea gol în actualul sezon al Ligii 1, al 4-lea în campionatul României
45+1′ Penalty pentru Pandurii, dupa un hent al lui Croitoru
45+2′ GOL!!! Eric transforma si duce scorul la 3-0
45+2′ Sfarsitul primei reprize Pauza
46′ A inceput repriza a doua
46′ A iesit Vraciu si a intrat Cirjan
49′ GOL!!! Eric trimite puternic, sub bara si-l invinge pe Curileac. 4-0
54′ Iese Distefano si intra Nicoara
54′ Curileac respinge superb lovitura de cap a lui Momcilovici
56′ Iese Hadnagy si intra Codoban
61′ Stanca scoate spectaculos lovitura libera executata de Croitoru
61′Iese Anton si intra Alex
70′ GOOOL!!! Vasvari scapa singur si-l invinge pe Stanca
73′ GOL!!! Alex scapa din nou singur si inscrie cu un sut plasat
74′ Iese Fulop si intra I. Matei
78′ Stanca retine sutul lui Codoban
81′ Alex dos Santos a marcat al 6-lea său gol în Liga 1. Ultima reuşită în campionatul României a fost pe 5 octombrie 2012, U Cluj-Ceahlăul 1-0
89′ GOL!!! Eric ii paseaza excelent lui Alex, care duce scorul la 6-1
90+ 3 Fluier final. Pandurii – FC BOTOȘANI = 6-1.