International

SPORT | SURPRIZA IN SPANIA! Barcelona la prima infrangere in campionat, dupa ce a condus cu 2-0 – VIDEO

FC Barcelona a suferit sambata seara prima infrangere din aceasta editie a Primera Division.

Catalanii au fost invinsi de Real Sociedad, cu 3-2, dupa ce in minutul 25 aveau un avans de doua goluri pe tabela de marcaj.

Lionel Messi (min.7) si Pedro (min.25) au facut ca scorul sa fie 2-0 pentru Barcelona si meciul parea rezolvat. Numai ca ambitioasa echipa a lui francezului Philippe Montanier n-a renuntat la lupta.

Castro (min.41) a redus din handicap, dupa care Pique (min.56) a vazut cel de-al doilea cartonas galben si a fost eliminat.

In superioritate numerica si profitand de o evolutie stearsa a lui Messi, gazdele au egalat prin acelasi Castro (min.63), iar in prelungirile intalnirii au dat lovitura prin Agirretxe, intrat cu doar cateva minute mai devreme.

Real Sociedad: Bravo – Martinez, Mikel, Iningo, La Bella – Bergara, Illarra – Catro (Ifran ’74), Prieto (Pardo ’79), Griezmann – Vela (Agirretxe ’84).
Antrenor: Philippe Montanier.

FC Barcelona: Valdes – Alves, Pique, Puyol, Alba – Xavi, Busquets, Iniesta – Pedro (Adriano ’89), Messi, Fabregas (Mascherano ’59).
Antrenor: Tito Vilanova.

Dupa 20 de etape jucate in acest sezon al primei ligi spaniole de fotbal, Barcelona ocupa primul loc in clasament, cu 18 victorii, un egal si o infrangere.