Sport

SPORT | Rezultate pozitive obținute de FCM Dorohoi în ultimele meciuri

FCM Dorohoi continuă seria meciurilor de pregătire și a mai disputat două partide amicale la sfârșitul săptămânii trecute.

Primul dintre acestea a fost împotriva sucevenilor de la Rapid CFR Suceava, meci care s-a terminat la egalitate, scor 1-1.
FCM Dorohoi a început mai bine repriza secundă, Roheţki reușind să se opună de două ori deschiderii scorului. Pe fondul dominării, dorohoienii au marcat primii în minutul 65, când Ivaşcă a executat un corner de pe partea stângă, iar Marin a înscris cu o lovitură de cap la colţul lung. Sucevenii au restabilit egalitatea în minutul 75, când Golofca l-a învins pe Vasile Prisacă cu un şut din interiorul careului sub bara transversală.
Cel de-al doilea joc de pregătire a fost disputat cu cei de la Bucovina Rădăuți, echipă din Liga a III-a. În acest meci, dorohoienii s-au impus cu scorul de 2-0, prin golurile marcate de Augustin Ivașcă și Adrian Cososchi.
FCM Dorohoi a deschis scorul în minutul 19, prin Augustin Ivașcă care a executat o lovitură de la 11 metri și l-a învins pe portarul sucevean din a doua încercare, după ce acesta a apărat în primă fază dar mingea a ajuns tot la jucătorul dorohoian care a trimis în poarta din a doua încercare. Al doilea gol a venit în minutul 48, cand Ivașcă a executat perfect un corner, mingea ajungând la Cososchi care a trimis-o în poartă.
FCM Dorohoi se pregătește de o nouă confruntare cu cei de la Rapid CFR Suceava, partidă ce se va juca sâmbătă, 21 februarie 2015.
Sursa: dorohoinews.ro