ImportantSport

SPORT | FC Botoşani – FC Braşov : 2 – 1 rezultat final GALERIE FOTO

Ambele echipe sunt într-o situaţie extrem de dificilă, pe locurile retrogradabile. După un început excelent de sezon, Botoşani a suferit multe înfrângeri şi acum este doar pe locul 15, la un punct de prima echipă de deasupra liniei.

Şi Braşov este pe locul 17 în Liga 1, cu 17 puncte.

Echipele de start:

FC Botoşani:
D. Lazar – A. Patache, D. Ivanovs, S. Oltean, V. Bordeanu – M. Croitoru, G. Vaşvari, Cl. Codoban- I. Fulop, A. Hadnagy, A. Vertelis

FC Braşov:
Fl. Iacob – B. Străuţ, R. Machado, M. Leko, Cr. Ionescu – I. Szekely, Al. Mateiu, B. Madeira, Da Silva Sergio – R. Surdu, A. Cristea

___________________________________________________

01′ A inceput meciul!

03′ Sut bun al gazdelor, putin peste poarta.

05′ Botoşaniul este fără victorie în Liga 1 de 11 meciuri (ultima victorie: 29.09.13, Corona-Botoşani 1-2), perioadă în care a contabilizat doar două puncte şi a ajuns de pe 4 pînă pe 16. Pe teren propriu ocupă ultima poziţie, cu doar o victorie, cea obţinută în august în faţa Vasluiului, scor 1-0 (7 puncte acasă).

08′ Braşovul nu a mai câştigat de 6 partide, interval în care a înregistrat 4 remize şi două înfrângeri. În deplasare, “stegarii” au o singură victorie în ultimele 11 jocuri, şi aceea pe “Tineretului”, Corona-FC 1-2, în rest, 3 remize şi 7 înfrângeri.

12′ O singură partidă directă între cele două în Liga 1, meciul din tur, încheiat cu victoria gazdelor de astăzi, scor 2-1, goluri Madeira pentru “stegari”, respectiv Vaşvari şi fostul braşovean Hadnagy.

17′ GOL!!! Botosani deschide scorul dupa un autogol al lui Andrei Cristea.

23′ Leko primeste cartonas galben.

26′ Letonul Ivanovs şi lituanianul Vertalis sînt primii străini din istoria Botoşaniului în Liga 1. Odată cu debutul celor 2, toate echipele din campionatul curent au utilizat străini pe durata celor 21 de etape.

29′ Hadnagy este aproape de gol, dar sutul sau nu are forta si portarul retine.

35′ Cea mai mare ocazie a brasovenilor, Sergio Rodrigues reia spre poarta, dar Lazar respinge.

36′ Letonia, a 57-a ţară din care a provenit un străin în sezonul curent.

37′ Cristea este avertizat.

40′ GOL!!! Andrei Cristea isi ia revansa si egaleaza cu un sut plasat din interiorul careului.

45+1′ Sfarsitul primei reprize 1-1 dupa primele 45 de minute.

46′ A inceput repriza secunda.

46′ Buga a intrat in locul lui Sergio Rodrigues la oaspeti.

48′ Cartonas galben pentru Patache.

56′ Puri intra in locul lui Codoban la gazde.

65′ Cristi Ionescu primeste cartonas galben.
71′ Hadnagy este inlocuit cu Stojkov.
73′ Straut este avertizat.
78′ Cirjan intra in locul lui Fulop.
80′ Madeira este inlocuit cu Moraru
86′ Dias intra in locul lui Szekely.
90′ GOL!!! Stojkov marcheaza pentru Botosani in ultimul minut al partidei.
90+1′ Bordeanu este avertizat.
90+4′ Final de meci, Botosani castiga cu 2-1!
Sursa text: Gazeta Sporturilor

fc bt - fc brasov (9) fc bt - fc brasov (10) fc bt - fc brasov (12) fc bt - fc brasov (13) fc bt - fc brasov (14) fc bt - fc brasov (15) fc bt - fc brasov (16) fc bt - fc brasov (1) fc bt - fc brasov (2) fc bt - fc brasov (3) fc bt - fc brasov (4) fc bt - fc brasov (5)fc bt - fc brasov (43) fc bt - fc brasov (44) fc bt - fc brasov (45) fc bt - fc brasov (46) fc bt - fc brasov (47) fc bt - fc brasov (48) fc bt - fc brasov (49) fc bt - fc brasov (50) fc bt - fc brasov (51) fc bt - fc brasov (52) fc bt - fc brasov (53) fc bt - fc brasov (1) fc bt - fc brasov (2) fc bt - fc brasov (3) fc bt - fc brasov (4) fc bt - fc brasov (5) fc bt - fc brasov (6) fc bt - fc brasov (7) fc bt - fc brasov (8) fc bt - fc brasov (9) fc bt - fc brasov (10) fc bt - fc brasov (11) fc bt - fc brasov (12) fc bt - fc brasov (13) fc bt - fc brasov (14) fc bt - fc brasov (15) fc bt - fc brasov (16) fc bt - fc brasov (17) fc bt - fc brasov (18) fc bt - fc brasov (19) fc bt - fc brasov (20) fc bt - fc brasov (21) fc bt - fc brasov (22) fc bt - fc brasov (23) fc bt - fc brasov (24) fc bt - fc brasov (25) fc bt - fc brasov (26) fc bt - fc brasov (27) fc bt - fc brasov (28) fc bt - fc brasov (29) fc bt - fc brasov (30) fc bt - fc brasov (31) fc bt - fc brasov (32) fc bt - fc brasov (33) fc bt - fc brasov (34) fc bt - fc brasov (35) fc bt - fc brasov (36) fc bt - fc brasov (37) fc bt - fc brasov (38) fc bt - fc brasov (39) fc bt - fc brasov (40) fc bt - fc brasov (41) fc bt - fc brasov (42)