International

SPORT | FABULOS! Meci cu 10 goluri intre Arsenal si Newcastle. In minutul 70 era 3-3 – VIDEO

Un nou meci care va ramane in istoria Premier League s-a disputat sambata seara intre Arsenal Londra si Newcastle United.Londonezii au invins pe teren propriu cu scorul de 7-3, intr-un adevarat regal fotbalistic. Gazdele au condus de trei ori si, tot de atatea ori, oaspetii au egalat. In final, oaspetii au pierdut total fraiele jocului, primind inca patru goluri, in minutele 73, 85, 87, 90.

Eroul meciului a fost jucatorul “tunarilor” Theo Walcott, care a marcat trei goluri pentru echipa sa. Celelalte reusite ale echipei conduse de Arsene Wenger le-au apartinut lui Olivier Giraud (doua goluri), Lukas Podolski si Alex Oxlade.

Pentru oaspeti au marcat Demba Ba (doua reusite) si Sylvain Marveaux.