ImportantSport

SPORT | F.C. Botoșani – Pandurii Tg. Jiu 0-2 (final) – GALERIE FOTO

Pandurii s-a impus în deplasare laBotoşani în etapa a opta: 2-0. Răzvan Stanca şi-a salvat echipa în minutul 3, când a avut o intervenţie excelentă la lovitura de cap a lui Dan Roman. Oaspeţii au deschis scorul după ce Ciucur s-a distrat cu apărarea Botoşaniului. Hora şi-a trecut în cont a doua reuşită din acest sezon după ce a reluat fără speranţe pentru Iliev centrarea mijlocaşului de 25 de ani.

Echipa lui Edi Iordănescu putea să-şi dubleze avantajul înainte de pauză, dar portarul celor de la Botoşani a intervenit excelent la lovitura liberă executată de Momcilovic. Gazdele puteau să egaleze la începutul reprizei secunde, dar şutul lui Cabrera a trecut puţin pe lângă poartă. Mrzljak putea să-şi lase echipa în inferioritate numerică, dar arbitrul i-a dat doar galben pentru o intervenţie foarte dură la Acsinte.

Căpitanul Botoşaniului a plecat cu ambulanţa de la stadion. Oaspeţii au cerut penalty pentru un fault evident asupra lui Mihai Roman, dar centralul Iulian Dima i-a dat galben atacantului pentru simulare. Jucătorul de 23 de ani a marcat în prelungiri şi a stabilit scorul final, 2-0 pentru Pandurii.

fc botosani - pandurii tg jiu (24) fc botosani - pandurii tg jiu (27) fc botosani - pandurii tg jiu (28) fc botosani - pandurii tg jiu (29) fc botosani - pandurii tg jiu (30) fc botosani - pandurii tg jiu (31) fc botosani - pandurii tg jiu (2) fc botosani - pandurii tg jiu (3) fc botosani - pandurii tg jiu (4) fc botosani - pandurii tg jiu (6) fc botosani - pandurii tg jiu (7) fc botosani - pandurii tg jiu (8) fc botosani - pandurii tg jiu (10) fc botosani - pandurii tg jiu (12) fc botosani - pandurii tg jiu (13) fc botosani - pandurii tg jiu (14) fc botosani - pandurii tg jiu (16) fc botosani - pandurii tg jiu (18) fc botosani - pandurii tg jiu (19) fc botosani - pandurii tg jiu (21) fc botosani - pandurii tg jiu (23)

Sursa text: digisport.ro