ImportantSport

SPORT | Dinamo, eliminata din Cupa Romaniei de Mioveni. Steaua continua competitia dupa victoria cu CSMS Iasi

Steaua s-a calificat cu greu in sferturile de finala dupa ce a invins CSMS Iasi, scor 1-0, printr-un gol marcat in minutul 89 de Nicusor Stanciu.

Costel Galca a introdus formatia de rezerve, iar jocul Stelei a suferit astfel considerabil.

Intr-o partida lipsita de faze spectaculoase, golul lui Stanciu a venit intamplator, dupa o balbaiala in careul iesenilor.

Intr-o alta partida disputata marti, Dinamo a fost eliminata de divizonara secunda CS Mioveni, care s-a impus cu 1-0.

Singurul gol a fost marcat de Ayza, in minutul 24, dupa o greseala a defensivei dinamoviste.

Miercuri si joi vor avea loc celelalte meciuri din optimile de finala.

CSMS Iasi – Steaua 0-1 (Stanciu ’89)

Echipa de start a Stelei: Cojocaru – Rapa, Luchin, Filip (cpt), Tosca – Bourceanu, Breeveld – Matei, Neagu, Stanciu – Vilceanu.

CS Mioveni – Dinamo 1-0 (Ayza ’24)

Dinamo a fost eliminata inca din optimile de finala de divizionara secunda CS Mioveni. Desi Flavius Stoican a aliniat mai multi titulari, Dinamo a pierdut dupa un meci in care a avut numeroase ratari. Pe final, Mioveniul se putea desprinde pe contraatac.

Echipele care vor castiga se vor califica in sferturile de finala.