ImportantLiga 1Sport

SPORT | CORONA BRAȘOV – FC BOTOȘANI 1-2 GALERIE FOTO

Un singur punct a scos Corona în Liga 1, cu Dinamo în etapa a 5-a. Totuşi, 5 din cele 7 înfrângeri suferite de braşoveni au fost la un gol diferenţă. De partea cealaltă, botoşănenii au suferit în faţa Stelei runda precedentă prima lor înfrângere în Liga 1, a doua din meciurile oficiale disputate în anul calendaristic 2013.

7 puncte a scos Botoşaniul din cele 3 confruntări cu echipele din Ardeal, victorii în deplasare cu Mediaş şi Braşov, remiză cu CFR. Doar în două partide din cele 8 moldovenii nu au marcat. De partea cealaltă, gazdele au 5 meciuri fără gol înscris şi 8 cu gol primit.

Media de vârstă: Corona 26.7 ani, Botosani 26.9 ani; Valoarea de piaţă: Corona 7.7 mil euro, Botoşani 6.85 mil euro. Centralul partidei Haţegan Ovidiu se află la al 7-lea meci în sezon.

FC BOTOȘANI – Curileac – Patache, Dinu, Ursu, Acsinte – Tincu, Croitoru, Fulop, Vaşvari – Hadnagy, Cîrjan Rezerve: Perianu, Poverlovici, Maghici, Matei, Vraciu, Ghinga, Codoban

CORONA BRAȘOV – Marc – Rodriguez, Tudose, Asanovici, Martac – Miranda, Aguirre, Vranjkovici, Burlacu – Brata, Buş Rezerve: Dănălache, Damian, Arce, Munteanu, Olariu, Neacşa, Chirciu
1
2 4 5 6 7 8 9
01′ A început partida!
13′ Rodriguez primeste cartonas galben.
17′ Joc modest pana acum, nici un sut pe poarta in primele 17 minute.
25′ GOL!!! Miranda deschide scorul cu un sut excelent de la 20 de metri. Mingea loveste si bara.
32′Ocazie importanta a botosaneanului Ursu, mingea trece putin pe langa.
36′Fault dur al lui Vranjkovici, arbitrul acorda doar fault.
40′Multe faulturi si putin fotbal in Corona – Botosani.
43′GOOOL!!! Hadnagy egaleaza cu o lovitura de cap din 5 metri.
45′ Final de prima repriza
46′ A inceput repriza secunda.
49′ Oaspetii sunt aproape de golul al doilea, lovitura de cap a lui Dinu este retinuta de Marc.
56′ GOOOL!!! Hadnagy reuseste si golul al doilea si Botosani preia conducerea.
70′Olariu intra in locul lui Brata.
73′ Vranjkovici a primit cartonas galben.
75′Chirciu intra in locul lui Vranjkovici.
77′Vraciu a intrat, Hadnagy a iesit.
81′ Carjan este inlocuit cu Codoban.
87′ Olariu este avertizat.
90′ Matei intra, Fulop iese.
90`+3 FINAL de meci! VICTORIE PENTRU F.C. BOTOȘANI!!!
Sursa foto: mytex.ro