InfractionalLocal
Șofer amendat cu 2.000 de lei pentru un transport ilegal de lemne
![](https://i0.wp.com/www.gazetabt.ro/wp-content/uploads/2023/09/lemne-fara-documente-politia-2.jpeg?resize=780%2C470&ssl=1)
La data de 18 septembrie 2023, polițiștii din cadrul Poliției Orașului Bucecea au oprit pentru control, pe drumul național D.N. 29 C, în comuna Vârfu Câmpului, o autoutilitară condusă de un bărbat, de 38 de ani, din județul Suceava.
În urma verificărilor efectuate s-a stabilit faptul că acesta transporta cantitatea de 4 metri cubi de material lemnos, fără a deține documente legale.
Bărbatul a fost sancționat contravențional cu amendă în cuantum de 2.000 de lei, iar materialul lemnos a fost supus confiscării.