Cinema
Recomandarea săptămânii la Cinema Unirea Botoșani
![](https://i0.wp.com/www.gazetabt.ro/wp-content/uploads/2023/12/407852765_313835381477960_7290190064092484568_n.jpg?resize=400%2C470&ssl=1)
Recomandarea săptămânii la Cinema Unirea Botoșani:
UMBRA LUI CARAVAGGIO, mult-așteptatul film al regizorului Michele Placido, cu Riccardo Scarmacio și Isabelle Huppert în rolurile principale, o incursiune în viața tumultoasă a celui mai celebru pictor italian, a cărui artă și viziune avangardistă a fost considerată incomodă și contrară moralei vremurilor secolului al XVII-lea.