![](https://i0.wp.com/www.gazetabt.ro/wp-content/uploads/2021/06/nova-apaserv-.jpg?resize=780%2C470&ssl=1)
S.C. Nova Apaserv S.A. Botoșani anunță oprirea sistemului de alimentare cu apă pe conductele din OL Ø 500 mm și OL Ø 400 mm, mâine 22 martie 2024, în intervalul orar 04:00 – 14:00.
Afectaţi de oprirea apei sunt utilizatorii ce locuiesc în imobilele situate pe partea dreaptă a șoselei în sensul de mers spre municipiul Dorohoi (reper satele Cătămărești Deal, Cucorăni) și localitățile apaținând comunei Roma.
Pentru evitarea disconfortului cauzat de lipsa apei, rugăm consumatorii să-şi constituie rezervele de apă necesare.