Material lemnos confiscat de polițiștii botoșăneni
![](https://i0.wp.com/www.gazetabt.ro/wp-content/uploads/2024/02/lemne-1-1.jpg?resize=780%2C470&ssl=1)
La data de 11 aprilie 2024, polițiștii din cadrul Poliției orașului Darabani au oprit pentru control, pe strada 1 Decembrie, din orașul Darabani, o autoutilitară condusă de un tânăr, de 24 de ani, din județul Suceava, care transporta material lemnos.
În urma verificărilor efectuate s-a stabilit faptul că acesta transporta 2 metri cubi de material lemnos, fără a deține documente legale, motiv pentru care a fost sancționat contravențional cu amendă în cuantum de 2.000 de lei, iar materialul lemnos a fost supus confiscării.
La data de 11 aprilie 2024, polițiștii din cadrul Poliției municipiului Botoșani au oprit pentru control, pe drumul județean DJ 208C, în localitatea Joldești, o autoutilitară condusă de un bărbat de 42 de ani, din județul Suceava, care transporta material lemnos.
În urma verificărilor efectuate s-a stabilit faptul că acesta transporta 3 metri cubi de material lemnos, fără a deține documente legale de proveniență sau transport.