Local
Material lemnos confiscat de polițiști la Mihălășeni
![](https://i0.wp.com/www.gazetabt.ro/wp-content/uploads/2024/02/lemne-1-1.jpg?resize=780%2C470&ssl=1)
La data de 19 martie 2024, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 5 Mihăileni au oprit pentru control, pe drumul național DN 29 C, în comuna Mihăileni, o autoutilitară condusă de un bărbat, de 37 de ani, din județul Suceava, care transporta material lemnos.
În urma verificărilor efectuate s-a stabilit faptul că acesta nu deținea aviz de însoțire pentru cantitatea de aproximativ 3 metri cubi de material lemons pe care o transporta.
Față de bărbat a fost luată măsura sancționării contravenționale cu amendă în cuantum de 2.000 de lei, iar materialul lemnos a fost supus confiscării.