![](https://i0.wp.com/www.gazetabt.ro/wp-content/uploads/2022/10/WhatsApp-Image-2022-10-16-at-07.48.38-1.jpeg?resize=780%2C470&ssl=1)
Două șoferițe, ambele în vârstă de 19 de ani, au avut nevoie de îngrijiri medicale în urma unui accident rutier ce s-a produs, seara trecută, pe raza orașului Săveni. Una dintre tinere a avut nevoie de ajutorul pompierilor pentru a ieși din mașină.
La fața locului s-au deplasat un echipaj din cadrul Stației de Pompieri Săveni, cu o autospecială de stingere și modul de descarcerare, precum și două ambulanțe SAJ.
Pompierii au îndepărtat elementele mașinii care o țineau captivă pe una dintre șoferițe și au scos-o din interior. Aceasta a fost preluată de echipajul SAJ și transportată la spital.
Totodată, pompierii au asigurat măsurile de prevenire a incendiilor și au deconectat bornele bateriilor.