Liga 1Sport

FC Botoșani și FC Voluntari au remizat, scor 1-1 – FOTO

FC Botoșani și FC Voluntari au remizat, scor 1-1, în runda cu numărul 17 din Liga 1.

FC Botoșani și FC Voluntari sunt două candidate serioase la locurile de play-off. Meciul direct, disputat în fața unei audiențe de aproximativ 900 de spectatori, a început domol, cu o perioadă lungă de tatonare. A fost dinamitat de golul lui Vadim Rață, din minutul 35. Fotbalistul ilfovenilor a săltat mingea peste Papp, după o pasă perfectă a lui Marcelo Lopes.

Botoșani a trecut apoi într-un control aproape total. Egalarea a venit imediat după pauză, când Edjouma s-a înălțat peste Nemec și peste restul apărătorilor adverși. A reluat imparabil cu capul.

Elanul gazdelor a fost tăiat în minutul 77. Tîrcoveanu a fost eliminat pentru al doilea cartonaș galben. Primul a fost primit pentru o simulare în careu, la o fază în care Radu Petrescu ar fi trebuit să dicteze penalty.

Eroare în Botoșani – Voluntari » În loc de penalty, a dat „galben” pentru simulare, apoi l-a eliminat!