Local
Desfășurare de forțe pentru găsirea copilului de 2 ani dat dispărut în Tudora – FOTO&VIDEO
![](https://i0.wp.com/www.gazetabt.ro/wp-content/uploads/2024/03/disparut-politie-actiune-2.jpg?resize=780%2C470&ssl=1)
Peste 100 de forțe de ordine, voluntari si câinele de urmă din cadrul Poliției de Frontieră desfășoară activități pentru localizarea minorului de 2 ani dat dispărut astăzi, în jurul orei 15:00.
De asemenea sunt utilizate trei drone cu termoviziune, o șenilată și patru ATV-uri, întrucât în apropierea locului în care a fost văzut ultima dată este o zonă împădurită și teren cu denivelări.
Polițiștii, jandarmii, pompierii, polițiștii de frontieră, precum si voluntari din comunitate s-au mobilzat și continuă activitățile pentru identificarea copilului.