Sport

CS Mioveni – FC Botoșani 0-0

CS Mioveni a remizat, pe teren propriu, scor 0-0, în compania formației FC Botoșani, în runda cu 15 din Liga 1.

Oaspeții au început bine partida. Brazilianul Mateus Santos l-a pus la încercare pe Iustin Popescu cu un șut din unghi. Aceasta a fost singura ocazie notabilă a primei reprize.

În minutul 67, FC Botoșani a rămas în inferioritate numerică, după ce Victor Dican a văzut al doilea cartonaș galben, pentru un fault la Krasniqi. Peste 7 minute, Coșereanu a șutat la poartă din interiorul careului, însă Eduard Pap a apărat miraculos.

În minutul 81, Panait a reușit să marcheze pentru formația din Mioveni. Arbitrul George Găman validase reușita, însă aceasta a fost anulată după intervenția VAR. Înainte ca Panait să înscrie, balonul ieșise în afara suprafeței de joc cu aproape un metru!

În minutul 90+3, Kabananga a trimis cu capul peste poartă din 6 metri, elevii lui Flavius Stoican ratând astfel victoria. CS Mioveni a rămas pe ultima poziție a clasamentului, în timp Botoșani se menține în apropiere locurilor de play-off.