Accident
ACCIDENT | Un barbat din Lunca a ajuns la spital, dupa ce discul flexului i-a sarit in fata
![](https://i0.wp.com/www.gazetabt.ro/wp-content/uploads/2013/06/DSC02285.jpg?resize=780%2C470&ssl=1)
Accident teribil in gospodaria unui bărbat în vârstă de 62 de ani, din satul Bîznoasa, comuna Lunca. Acesta a ajuns, joi, la Unitatea de Primiri Urgențe, după ce s-a tăiat la față cu flexul.
Bărbatul tăia niște fier în gospodărie, iar la un moment dat discul flexului s-a desprins și i-a sărit în față, provocându-i răni la nivelul feței, în zona ochiului și a nasului.
O ambulanta a ajuns de urgenta la fata locului.
“Pacientul prezintă o plagă tăiată în regiunea suborbitală stângă, posibil cu interesarea globului ocular. S-a efectuat toaleta și pansarea plăgii, și a fost transportat la Spitalul Județean”, a declarat medicul Cristian Simionescu, din cadrul SJA Botoșani.