SPORT | Victorie importantă pentru CSM Botoșani

CSM Botoșani a jucat astăzi cu ocupanta locului 4 în Seria A a Diviziei A! Astfel, de la ora 12:00, CSM Botoșani a bifat încă o victorie în deplasare cu CS Politehnica Iași în Sala Polivalentă din Iași.

În acest moment, CSM Botoșani ocupă a doua poziție în clasamentul Seriei A din Divizia A, fiind o candidată serioasă la promovarea în Liga Zimbrilor, obiectiv stabilit la finalul anului trecut. CSM Botoșani a învins CS Politehnica Iași, iar turneul de promovare este tot mai aproape!

CSM Botoșani a jucat bine aproape toată repriza întâi, în minutul 15 conducând cu 10-6, iar lupta s-a dus până aproape de finalul reprizei la 3 sau patru lungimi pe tabelă. Echipa ambițioasă și devotată a ieșenilor, împinși de proprii lor suporteri din Sala Polivalentă și de o galerie numeroasă au reușit egalarea, astfel la terminarea primei reprize tabela arăta scorul de 15-15.

A doua repriză a mers și ea cap la cap, scorul fiind strâns, însă jucătorii experimentați ai Botoșaniului au reușit să învingă Poli Iași care a arătat că poziția sa din clasament nu este una bine întemeiată, luptând până la capăt. Scorul final a fost de 37-26 pentru echipa botoșăneană.

NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului, stergerea integrala sau chiar interzicerea dreptului de a posta, prin blocarea IP-ului folosit. Site-ul www.GazetaBT.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.