SPORT | Vezi programul pe zile și ore al competiției “Cupa AJF Juniori Fotbal rural” ediția a-II-a!

Saveni- 26.09.2015 – teren “Orasenesc” – grupa”A”

         Subgrupa “A1”                       Subgrupa “A2”

  1. AS Unirea Saveni                      1. ACS Rapid Ungureni
  2. Flacara Vlasinesti                     2. FC Avrameni
  3. FC Ripiceni                                3. CS Mihalaseni

Program jocuri:

ora 10:00 – AS Unirea Saveni & Flacara Vlasinesti

ora 10:40 – ACS Rapid Ungureni & FC Avrameni

ora 11:20 – FC Ripiceni & Flacara Vlasinesti

ora 12:00 – CS Mihalaseni & FC Avrameni

ora 12:40 – AS Unirea Saveni & FC Ripiceni

ora 13:20 – ACS Rapid Ungureni & CS Mihalaseni

ora 14:20 – Semifinala 1: locul 1 sgr.”A1″ & locul 2 sgr.”A2″

ora 15:00 – Semifinala 2: locul 1 sgr.”A2″ & locul 2 sgr.”A1″

ora 16:00 – Finala :          SF1  &  SF2

Rogojesti – 26.09.2015 – teren “Comunal”

 Grupa “B”                                                         

  1. ACS Bucovina Rogojesti
  2. International Candesti
  3. AS Prosport Vf.Campului
  4. AS 2000 Bucecea
  5. Viitorul Dersca

Program jocuri:

ora 10:00 – Viitorul Dersca & International Candesti

ora 10:40 – AS Prosport Vf.Campului & AS 2000 Bucecea

ora 11:20 – ACS Bucovina Rogojesti & International Candesti

ora 12:00 – Viitorul Dersca & AS Prosport Vf.Campului

ora 12:40 – ACS Bucovina Rogojesti & AS 2000 Bucecea

ora 13:20 – International Candesti & AS Prosport Vf.Campului

ora 14:00 – AS 2000 Bucecea & Viitorul Dersca

ora 14:40 – AS Prosport Vf.Campului & ACS Bucovina Rogojesti

ora 15:20 – International Candesti & AS 2000 Bucecea

ora 16:00 – ACS Bucovina Rogojesti & Viitorul Dersca

Darabani – 26.09.2015. – teren “Orasenesc”:

 Grupa “C”

  1. CS Sanatatea Darabani
  2. AS Real Hudesti
  3. Arsenal Havarna
  4. Azurii Mileanca
  5. Venus Cotusca

Program jocuri:

ora 10:00 – AS Real Hudesti & Venus Cotusca

ora 10:40 – Arsenal Havarna & Azurii Mlieanca

ora 11:20 – Sanatatea Darabani & Real Hudesti

ora 12:00 – Venus Cotusca & Arsenal Havarna

ora 12:40 – Sanatatea Darabani & Azurii Mileanca

ora 13:20 – Real Hudesti & Arsenal Havarna

ora 14:00 – Azurii Mileanca & Venus Cotusca

ora 14:40 – Arsenal Havarna & Sanatatea Darabani

ora 15:20 – Real Hudesti & Azurii Mileanca

ora 16:00 – Venus Cotusca & Sanatatea Darabani

Dumbravita – 03.10.2015. – teren “Comunal”- grupa “D”:

Subgrupa “D1” :                            Subgrupa “D2” :

  1. Speranta Dumbravita            1. Nordstar Pomarla
  2. ACS Inter Dorohoi                 2. CS Europa Hiliseu
  3. Flacara Vaculesti                    3. Vointa Sendriceni

Program jocuri:

ora 10:00 – Speranta Dumbravita & Inter Dorohoi

ora 10:40 – Nordstar Pomarla & Europa Hiliseu

ora 11:20 – Flacara Vaculesti & Inter Dorohoi

ora 12:00 – Vointa Sendriceni & Europa Hiliseu

ora 12:40 – Flacara Vaculesti & Speranta Dumbravita

ora 13:20 – Vointa Sendriceni & Nordstar Pomarla

ora 14:20 – Semifinala 1: locul 1 sgr.”D1″ & locul 2 sgr.”D2″

ora 15:00 – Semifinala 2: locul 2 sgr”D1″ & locul1 sgr.”D2″

ora 16:00 – Finala:       SF1 & SF2

Trusesti – 03.10.2015 – teren “Comunal” – grupa “E”:

Subgrupa “E1”:                                 Subgrupa “E2”:

  1. AS Sportivul Trusesti                1. ACS Progresul Stefanesti
  2. Avantul Albesti                           2. Viitorul Blandesti
  3. Spicul Iacobeni                           3. Victoria Hlipiceni

Program jocuri:

ora 10:00 – AS Sportivul Trusesti & Avantul Albesti

ora 10:40 – ACS Progresul Stefanesti & Viitorul Blandesti

ora 11:20 – Spicul Iacobeni & Avantul Albesti

ora 12:00 – Victoria Hlipiceni & Viitorul Blandesti

ora 12:40 – Spicul Iacobeni  & AS Sportivul Trusesti

ora 13:20 – Victoria Hlipiceni  & ACS Progresul Stefanesti

ora 14:20 – Semifinala1: locul 1 sgr.”E1″ & locul 2 sgr. “E2”

ora 15:00 – Semifinala 2: locul 2 sgr. “E1” & locul 1 sgr. “E2”

ora 16:00 – Finala :        SF1 & SF2

Flamanzi – 03.10.2015 – stadion “Maria Diana Bursuc”  – grupa “F”:

Subgrupa “F1 “ :                            Subgrupa “F2”:

  1. Gloria Frumusica                       1. CS Rachiti
  2. CS Flacara Flamanzi                  2. AS Flacara 1907 Flamanzi
  3. CS Luceafarul M.Eminescu      3. Luceafarul Vorona

Program jocuri:

ora 10:00 – Gloria Frumusica & CS Flacara Flamanzi

ora 10:40 – CS Rachiti & AS Flacara 1907Flamanzi

ora 11:20 – CS Luceafarul M.Eminescu & CS Flacara Flamanzi

ora 12:00 – Luceafarul Vorona & AS Flacara 1907 Flamanzi

ora 12:40 – Gloria Frumusica & CS Luceafarul M.Eminescu

ora 13:20 – CS Rachiti & Luceafarul Vorona

ora 14:20 – Semifinala 1: locul 1 sgr.”F1″ & locul 2 sgr.”F2″

ora 15:00 – Semifinala 2: locul2 sgr.”F1″ & locul 1 sgr.”F2″

ora 16:00 –  Finala :                SF1 & SF2

Regulamentul de desfasurare al competitiei:

  1. Se aplica Legile Jocului pentru fotbal in 11.
  2. Durata reprizelor va fi de 15 minute , cu o pauza de 5 minute.
  3. Criterii de calificare

Faza grupelor

In caz de egalitate la puncte intre 2 echipe dupa jocurile din faza grupelor, echipa calificata va fi decisa de rezultatul la loviturile de departajare sau in ordinea urmatoare :

  • Rezultatul direct
  • Golaverajul general
  • Numarul mai mare de goluri marcate
  • Numarul mai mic de goluri primite
  • Tragere la sorti

In caz de egalitate de puncte intre 3 echipe dupa jocurile din faza grupelor,vor intra in vigoare urmatoarele criterii de departajare:

  • Se va intocmi un clasament doar cu rezultatele dintre cele 3 formatii aflate la egalitate de puncte si se va califica echipa cu cele mai multe puncte adunate doar din jocurile cu celelate echipe aflate la egalitate de puncte.
  • Golaverajul general din jocurile cu celelalte echipe aflate la egalitate de puncte.
  • Numarul mai mare de goluri marcate in jocurile cu celelalte echipe aflate la egalitate de puncte.
  • Numarul mai mic de goluri primite in jocurile cu celelalte echipe aflate la egalitate de puncte.
  • Golaverajul general in toate jocurile din grupa.
  • Numarul mai mare de goluri marcate in toate jocurile din grupa.
  • Numarul mai mic de goluri primite in toate jocurile din grupa.

 – Faza finala

* In cazul in care un joc din faza finala se incheie la egalitate,se vor executa cate 5 lovituri de departajare pentru fiecare echipa.

* In caz de egalitate dupa cate 5 executii de echipa se vor lansa alternativ lovituri de la 11 m pana cand o echipa va putea fi desemnata castigatoare.

* Fiecare jucator aflat pe teren la sfarsitul jocului va executa lovituri de la 11 m.

* In timpul executarii loviturilor de departajare,jucatorii aflati pe terenul de joc  vor ocupa cercul de la centrul terenului,urmand ca ceilalti oficiali sa stea in afara suprafetei de joc.

  1. Sistem competitional
  • Se vor forma grupe si se va juca in sistem fiecare cu fiecare.
  • Punctajul jocurilor

Joc castigat= 3 puncte

Joc terminat la egalitate=1 punct

Joc pierdut= 0 puncte

  • După orice joc încheiat la egalitate se vor executa câte trei lovituri de la 11 m alternativ de catre fiecare echipă, pentru departajarea echipelor în clasamentul final în caz de egalitate la puncte. Indiferent de rezultatul după loviturile de departajare fiecare echipă va acumula câte un punct în clasament.
  1. Numarul de jucatori si rezerve
  • Fiecare echipa va dispune in fiecare joc de toti jucatorii inscrisi la turneu,maxim 18.
  • Fiecare echipa se va prezenta la teren cu 2 randuri de echipament sportiv sau veste de departajare.
  • Participarea la competiţie se face în baza tabelului nominal cu numele si prenumele jucatorilor, data nasterii si viză medicală valabilă(poate fi colectiva). Jucatorii trebuie sa fie nascuti in anul 2000 sau mai tineri si sa prezinte obligatoriu carte de identitate sau certificat de nastere in original sau copie, altfel jucatorii respectivi nu au drept de joc.
  • Corpul tehnic va fi format din maxim 6 persoane care vor aparea pe foaia de joc.

Schimbarile de jucatori vor fi maxim 7.

  1. Punctualitate

*  Echipele trebuie sa fie pregatite de joc cu 15 minute inaintea startului partidei.

*   In cazul in care la ora stabilita de incepere a jocului oricare din echipe nu este prezenta pe teren,aceasta va dispune de o perioada de 5 minute pentru a se alinia la startul partidei in caz contrar urmand sa piarda acel joc cu scorul de 0-3.

  1. Comportamentul echipelor
  • Daca o echipa demonstreaza in timpul turneului o atitudine violenta(protesteaza la decizii arbitrale,duritati asupra rivalilor,proteste la adresa organizatorilor,etc.) poate fi automat exclusa din turneu.
  • Delegatii echipelor vor fi direct responsabili de atitudinea si comportamentul propriilor jucatori in relatia cu arbitrii,colegii,adversarii,publicul,organizatorii si materialele ce apartin bazei sportive(vestiare,banci de rezerva,etc.)
  • Organizatorii vor inspecta vestiarele impreuna cu delegatii echipelor implicate inainte si dupa fiecare joc.
  • In cazul distrugerilor totale sau partiale ale materialelor ce apartin de baza sportiva(vestiare,banci de rezerva,scaune din tribuna,etc.) delegatul,echipa si persoana care a provocat distrugerile sunt direct responsabili.
  1. Asigurari

Organizatorii nu se vor face responsabili de eventualele lucruri pierdute sau furate.

Organizatorii nu se vor face responsabili de eventualele leziuni sau boli aparute in timpul turneului,deasemenea nu vor raspunde de eventualele accidentari survenite in timpul meciurilor aceasta revenindu-le conducerii fiecarei echipe in parte.

  1. Acceptarea criteriilor

Echipele inscrise in competitie accepta acest regulament creat de organizatori pentru acest turneu si fiecare echipa va semna ca a luat la cunostinta de prezentul regulament inainte de inceperea competitiei.

  1. Faza finala a “Cupei AJF” editia a-II-a va avea loc in data de 10-10-2015 sau 17-10-2015, locatia urmand a fi stabilita ulterior.

NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului, stergerea integrala sau chiar interzicerea dreptului de a posta, prin blocarea IP-ului folosit. Site-ul www.GazetaBT.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Share This Article:

close