SPORT | TransDor Tudora a eliminat-o pe CS Dante din Cupa Romaniei – GALERIE FOTO

Echipa din Liga a V-a a produs surpriza ieri si a eliminat-o din Cupa Romaniei pe CS Dante, trupa pregatita de Ciprian Iovu.

Meciul a fost unul foarte echilibrat cu ocazii de ambele parti. In prima repriza oaspetii au cerut o lovitura de la 11 m, insa centralul Andrei Manole i-a aratat “galben” pentru simulare jucatorului celor de la Dante.

O alta faza interesanta din prima repriza i-a avut in prim plan pe Liuta si portarul Mutu. Atacantul gazdelor a scapat singur spre poarta, l-a driblat pe Mutu in afara careului de 16 m, insa portarul oaspetilor l-a prins de tricou si l-a oprit pe jucator si inscrie. Tudorenii au cerut cartonas rosu, in timp ce arbitrul a acordat cartonas galben pentru Mutu.

In repriza a doua gazdele au deschis scorul prin Irimia, iar Dante a egalat prin Vespazian Colban cu un sut spectaculos din afara careului. Tudora a trecut in avantaj dupa imbulzeala in careul oaspetilor, din cate se pare printr-un autogol, faza fiind foarte neclara. Scor final 2-1.

TUDORA: Alexoae – Vieru, Gherla, Macovei I., Popovici, Vasilachi, Cotofrea, Handic, Macovei, Irimia, Liuta

DANTE: Mutu – Atanasoaie, Lupascu, Razlog, Gradinaru, Maxim, Iordache, Bulgaru, Suiu, Daniliuc, Negrut

APASA AICI SI VEZI O GALERIE FOTO!

NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului, stergerea integrala sau chiar interzicerea dreptului de a posta, prin blocarea IP-ului folosit. Site-ul www.GazetaBT.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.