• România şi Muntenegru au reuşit victorii clare în meciurile lor, scor 5-0.
  • Nicuşor Stanciu a înscris primul său gol într-un meci oficial.

Azerbaidjan – Norvegia 1-0 (Medvedev 11)
Irlanda de Nord – San Marino 3-0 (S. Davis pen. 26, Lafferty 79, 90+4. Ward 86)
Germania – Cehia 3-0 (Muller 13, 65, Kroos 49)

Grupa E
Armenia – România 0-5 (Stancu pen. 4, Popa 10, Marin 12, Stanciu 29, Chipciu 59)
Muntenegru – Kazakhstan 5-0 (Tomasevic 24, Vukcevic 59, Jovetic 64, Beqiraj 73, Savic 78)

Polonia – Danemarca 3-2 (Lewandowski 20, pen. 36, 48 / Glik aut. 49, Poulsen 69)

Grupa F
Anglia – Malta 2-0 (Sturridge 29, Dele Alli 37)
Slovenia – Slovacia 1-0 (Kronaveter 74)
Scoţia – Lituania 1-1 (McArthur 90 / Cernych 59)

Meciurile zilei – 7 octombrie 2016:

• Seară încoronată cu 34 de goluri în confruntările din preliminariile Campionatului Mondial.
  • Scorul serii a fost realizat de Portugalia, care a învins cu 6-0 Andorra, într-un meci în care Ronaldo a fost dirijorul lusitanilor şi a marcat de patru ori.
  • Elveţia se întoarce acasă cu cele trei puncte, după un meci infernal în Ungaria, în care a fost egalată de două, dar a reuşit să învingă, până la urmă, cu 3-2.
  • Suedia a câştigat doar cu 1-0, în Luxemburg, într-un meci în care nordicii au avut 29 de ocazii de gol, dintre care 12 şuturi pe poartă.
  • Letonia a fost învinsă acasă de Feroe, scor 0-2, în surpriza serii.

Grupa A
Franţa – Bulgaria 4-1 (Gameiro 23, 59, Payet 26, Griezmann 38 / Aleksandrov pen. 5)
Luxemburg – Suedia 0-1 (Lustig 58)
Olanda – Belarus 4-1 (Promes 15, 32, Klassen 56, Janssen 64 / Rios 47)

Grupa B
Ungaria – Elveţia 2-3 (Szalai 54, 72 / Seferovic 51, Rodriguez 67, Stocker 90)
Letonia – Feroe 0-2 (Nattestad 19, Edumndsson 70)
Portugalia – Andorra 6-0 (Ronaldo 2, 4, 47, 68, Cancelo 44, Silva 86)

Grupa H
Belgia – Bosnia-Herţegovina 4-0 (Spahic og. 26, Hazard 29, Alderweireld 64, Lukaku 80)
Grecia – Cipru 2-0 (Mitroglou 12, Mantalos 42)
Estonia – Gibraltar 4-0 (Kait 48, 70, Vassiljev 52, Mosnikov 89)

6 octombrie 2016:

• A fost o seara dezastruoasă pentru echipele gazdă. Doar Irlanda a reuşit să câştige, 1-0 cu Georgia.
  • Meciul serii, Italia – Spania, s-a terminat 1-1. Golul oaspeţilor a fost înscris după o gafă a lui Buffon. Legendarul portar a dat pe lângă minge într-o situaţie unu la unu cu Vitolo.
  • Croaţia a reuşit scorul serii, 6-0 pe terenul lui Kosovo, echipă care în etapa trecută a făcut 1-1 cu Finlanda.
  • Seara a fost spectaculoasă, cu 30 de goluri marcate în cele 9 meciuri.
  • Albania, una dintre revelaţiile de la EURO 2016, se află pe primul loc în grupa G, din care fac parte Italia şi Spania. Albanezii au maximum de puncte după primele două etape
  • Islanda a reuşit să întoarcă scorul în ultimele 10 minute şi a câştigat, după ce a fost condusă cu 2-1 până în minutul 85

De la 21:45

Grupa D
Austria – Ţara Galilor 2-2 (Arnautovic 28, 48 / Allen 22, Wimmer aut. 45+1)
Irlanda – Georgia 1-0 (Coleman 56)
Moldova – Serbia 0-3 (Kostic 20, Ivanovic 37, Tadic 60)

Grupa G
Macedonia – Israel 1-2 (Nestorovski 63 / Hemed 25, Ben Haim 43)
Italia – Spania 1-1 (De Rossi pen. 82 / Vitolo 55)
Liechtenstein – Albania 0-2 (Hyka 12, Balaj 71)

Grupa I
Islanda – Finlanda 3-2 (Arnason 37, Finnbogason 90, Sigurdsson R. 90+6 / Pukki 21, Ring 40)
Turcia – Ucraina 2-2 (Tufan 45+1, Calhanoglu 84 / Yarmolenko pen. 24, Kravets 28)
Kosovo – Croaţia 0-6 (Mandzukic  6, 24, 35, Mitrovic 68, Perisic 83, Kalnic 90+2)