Liga 1Sport

SPORT | Punct norocos obținut de FC Botoșani la Chiajna, după un joc modest

După ce în urmă cu trei zile s-a impus cu 3-0 în fața celor de la Botoșani, în Cupa Ligii, Concordia Chiajna nu a mai reușit să repete scorul și în campionat, cele două echipe remizând alb.

În minutul 74, Silviu Pană a ratat un penalty acordat pentru un fault al lui Dimitrov la Lazăr.

În minutul 88, de la echipa oaspete a fost eliminat Popovici, după primirea celui de-al doilea cartonaş galben.

Concordia Chiajna: Matache – Bărboianu, Mamele, Sîrghi, Bucurică – Giurgiu – Serediuc (Grădinaru ’80), Purece (Constantinescu ’70), Pană, V. Lazăr – Pena (Răducanu ’65). Antrenor: Cornel Ţălnar

FC Botoşani: Iliev – Dimitrov, Plămadă, Cordoş, Popovici – Fulop, Cucu, Cabrera (Patache ’90) – Batin, D. Roman (Martinus ’76), Hadnagy (Brata ’59). Antrenor: Leo Grozavu

Cartonaşe galbene: Bărboianu ’40, Lazăr ’42 / Popovici ‘8, ’88, Fulop ’34, Dimitrov ’72

Cartonaş roşu: Popovici ’88