ImportantLiga 2Sport

SPORT | Meci frumos la Dorohoi. FCM termină la egalitate, 2-2, cu Gloria Buzău – GALERIE FOTO

Etapa a XVII-a a Ligii 2, prima a returului, s-a consumat sâmbătă, în ultima zi de iarnă calendaristică.

La Dorohoi, formația locală FCM, a întâlnit Gloria Buzău. Oaspeții au deschis repede scorul, în minutul 13, când Cl.Dumitrescu a împins mingea în poarta lui Hărăguță, după o bâlbâială în careu. Prima repriză s-a terminat cu buzoienii în avantaj dar după pauză, FCM Dorohoi a întors rezultatul.

Mai întâi, Al.Marin a egalat în min.51 cu un șut superb sub transversală, din colțul careului de 16 metri, pentru ca, după doar 5 minute, Grumezescu să înscrie cu capul, în urma unei lovituri libere executate de Ivașcă.

Replica Gloriei Buzău a venit imediat,în min.62, prin căpitanul Dăniță, ce a înscris cu capul, din plonjon, în urma unei lovituri de colț și meciul s-a încheiat cu scorul de 2-2, dorohoienii ajungând la -13 în clasamentul „adevărului”.

Echipe:

FCM Dorohoi: Hărăguţă – Cososchi, Luca (cpt.), Grumezescu, Aug. Ivaşcă, Vrabie, Pavăl, Ghiviziu, A. Vlaicu, Al. Marin, Barabaş
Rezerve: Prisacă – Orăşanu, Juncănaru, Mateiuc, Amarinei, Chiorescu, Stancoschi
Antrenor: Vespazian Colban

Gloria: Stoicescu – Ghinea, Ct. Vlaicu, G. Ghiţă, Dăniţă (cpt.), N. Popescu, G. Marcu, Cl. Dumitrescu, Drăguţ, Mug. Dedu, Pălimaru
Rezerve: Sârbu – Koprindzhiyski, Hristian, D. Burlacu, Bobe, Răduca, Tigoianu
Antrenor: Viorel Ion

Arbitru: Adrian Illyeş (Ploieşti); Asistenţi: Florin Alexandru Vişan şi Daniel Vlase (ambii din Galaţi).