SPORT | Meci frumos la Dorohoi. FCM termină la egalitate, 2-2, cu Gloria Buzău – GALERIE FOTO

Etapa a XVII-a a Ligii 2, prima a returului, s-a consumat sâmbătă, în ultima zi de iarnă calendaristică.

La Dorohoi, formația locală FCM, a întâlnit Gloria Buzău. Oaspeții au deschis repede scorul, în minutul 13, când Cl.Dumitrescu a împins mingea în poarta lui Hărăguță, după o bâlbâială în careu. Prima repriză s-a terminat cu buzoienii în avantaj dar după pauză, FCM Dorohoi a întors rezultatul.

Mai întâi, Al.Marin a egalat în min.51 cu un șut superb sub transversală, din colțul careului de 16 metri, pentru ca, după doar 5 minute, Grumezescu să înscrie cu capul, în urma unei lovituri libere executate de Ivașcă.

Replica Gloriei Buzău a venit imediat,în min.62, prin căpitanul Dăniță, ce a înscris cu capul, din plonjon, în urma unei lovituri de colț și meciul s-a încheiat cu scorul de 2-2, dorohoienii ajungând la -13 în clasamentul „adevărului”.

Echipe:

FCM Dorohoi: Hărăguţă – Cososchi, Luca (cpt.), Grumezescu, Aug. Ivaşcă, Vrabie, Pavăl, Ghiviziu, A. Vlaicu, Al. Marin, Barabaş
Rezerve: Prisacă – Orăşanu, Juncănaru, Mateiuc, Amarinei, Chiorescu, Stancoschi
Antrenor: Vespazian Colban

Gloria: Stoicescu – Ghinea, Ct. Vlaicu, G. Ghiţă, Dăniţă (cpt.), N. Popescu, G. Marcu, Cl. Dumitrescu, Drăguţ, Mug. Dedu, Pălimaru
Rezerve: Sârbu – Koprindzhiyski, Hristian, D. Burlacu, Bobe, Răduca, Tigoianu
Antrenor: Viorel Ion

Arbitru: Adrian Illyeş (Ploieşti); Asistenţi: Florin Alexandru Vişan şi Daniel Vlase (ambii din Galaţi).

Untitled

Untitled2

fcm dorohoi - gloria buzau (2) fcm dorohoi - gloria buzau (3) fcm dorohoi - gloria buzau (4) fcm dorohoi - gloria buzau (5) fcm dorohoi - gloria buzau (6) fcm dorohoi - gloria buzau (7) fcm dorohoi - gloria buzau (8) fcm dorohoi - gloria buzau (9) fcm dorohoi - gloria buzau (10)

NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului, stergerea integrala sau chiar interzicerea dreptului de a posta, prin blocarea IP-ului folosit. Site-ul www.GazetaBT.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.