Liga 3

SPORT | LIGA 3: FCM Dorohoi, la prima infrangere din acest retur – GALERIE FOTO, VIDEO

FCM Dorohoi a pierdut astazi la Pascani partida cu cei de la Kosarom si au inregistrat prima infrangere in acest retur de sezon. Dupa 5 victorii si un egal, a venit si prima infrangere, 1-0  impotriva pascanenilor.

Dorohoienii au inceput meciul ceva mai timizi. Putinele incercari de a ajunge la poarta gazdelor au esuat fie dupa niste greseli ale oaspetilor, fie ca asa a vrut brigada de arbitri condusa de Anghelinei Bogdan din Galati. Pana in minutul 40, centralul a acordat nu mai putin de 4 lovituri libere inexistente de pe 16 m, doar, doar ca echipa gazda va marca.pascani dorohoi 108

In cele din urma pascanenii au deschis scorul in minutul 41, atunci cand Chimir a ajuns in fata lui Rohetki, a pasat in stanga lui Agrigoroaie, care a pus latul si  marcat pentru 1-0.

pascani dorohoi 132Dorohoienii au dominat clar repriza a doua, insa balonul nu a vrut sa intre in poarta. Atudorei a trimis balonul cu capul, insa putin pe langa poarta, iar mai apoi Sandu a intrat in care, a sutat la poarta, iar mingea a fost deviata dintr-un adversar in bara, iar mai apoi in afara terenului, moment in care oaspetii au luat foc, pentru ca in loc de corner, centralul a aratat lovitura de la 6 m.

pascani dorohoi 1In repriza a doua dorohoienii s-au lovit de un asistent ceva mai “lenes” care mai tot timpul ramanea in urma, insa nu intarzia sa-i semnalizeze pe oaspeti in pozitie de offside. Una peste alta rezultatul a ramas acelasi, iar dorohoienii sunt acum la 6 puncte de liderul SC Bacau.

pascani dorohoi 5FCM Dorohoi: Rohetki – Ursache, Cososchi, Atudorei, Bordeianu, St. Nicolae, Orasanu, Vrabie, Natanel, Grumezescu si Sandu

Partida a fost transmisa LIVE-TEXT pe pagina noastra de Facebook.

APASA AICI SI VEZI GALERIA FOTO DE LA MECI!