SPORT | Laude pentru Cabrera : “E cel mai bun decar din România, sunt convins!”

FC Botoşani s-a impus la scor (4-0) în partida disputată în deplasare, cu Petrolul, şi s-a revanşat în mare măsură în faţa propriilor suporteri, după înfrângerea umilitoare suferită în etapa trecută cu CFR Cluj, scor 0-6.

Argentinianul  Gonzalo Cabrera a reuşit o dublă pentru trupa moldavă, cu două şuturi din afara careului, iar tehnicianul Leo Grozavu a ţinut să-l laude pe mijlocaş la finalul partidei. “E cel mai bun decar din România”, spune, convins, Grozavu, despre jucătorul de 27 de ani.

“Băieţii s-au mobilizat foarte bine, am apelat la orgoliul lor. Ei sunt artizanii victoriei. Le-am spus că eu cred că ei pot mult mai mult, nimeni nu i-a certat după înfrângeri şi eram convins că nu se va întâmpla ca la meciul cu CFR. Am reuşit o primă repriză fantastică, ne-am făcut ocazii şi în repriza a doua. Vreau să remarc publicul ploieştean, pentru că puţine echipe din România au un public care să-i aplaude şi la înfrangere pe favoriţi.

Lui Cabrera i-am dat multă încredere, eu sunt convins că e cel mai bun decar din România”, a declarat Leo Grozavu imediat după meci, la Dolce Sport.

Graţie victoriei de astăzi, FC Botoşani ajunge la 24 de puncte după etapa a opta a play-out-ului şi urcă până pe locul patru.

NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului, stergerea integrala sau chiar interzicerea dreptului de a posta, prin blocarea IP-ului folosit. Site-ul www.GazetaBT.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.