ImportantJuniori

SPORT | Juniorii A de la FC Botosani au invins fara emotii pe CSS Botosani (4-2) – GALERIE FOTO

Juniorii A de la FC Botosani antrenati de prof. Cristian Frumuz au trecut fara probleme de rivala de la CSS Botosani, pregatita de prof. Sorin Iordache., intr-un meci din campionatul national de juniori republicani disputat la ora 12:00 la Roma.

Rezultatul final de 2-4 a fost stabilit inca din prima repriza, in timp ce partea secunda a fost una fara ocazii de gol. Oaspetii au deschis scorul in minutul 6 prin Chirita, iar in minutul 14 Roberto a facut 0-2. Gazdele au redus din diferenta in minuutl 16, insa fiul lui Radu Nitu a marcat pentru 1-3 in minutul 20. Acatrinei a marcat ultimul gol al celor de la FC Botosani in minutul 40, iar CSS-istii au stabilit scorul final in minutul 43.