ImportantSport

SPORT | Insulele Feroe – România: 0-3

România a câștigat, astăzi, cu 3-0 meciul decisiv pentru calificarea la Euro 2016, cu Insulele Feroe, în deplasare. Budescu a reușit dubla, iar Maxim a înscris si el în minutul 83.

PARTIDA S-A ÎNCHEIAT, NAȚIONALA ROMÂNIEI MERGE LA EURO 2016!

Min 83. GOL ROMÂNIA: 0-3. Maxim a primit o pasă foarte bună, la marginea careului de 16 metri, din partea lui Stancu, după care a marcat cu un șut  în stânga lui Nielsen.

Min. 45+1 GOL ROMÂNIA: 0-2, Budescu a marcat un gol senzațional cu un șut de la mare distanță, lateral dreapta, după o pasă a lui Adi Popa. Prima repriză s-a încheiat.

Min. 4 – GOL ROMÂNIA: 0-1.Torje a executat, de la aproximativ 40 de metri, o lovitură liberă, a pasat în stânga la Raț, fundașul a pasat, la rându-i, în interiorul careului, în centru, de unde Budescu a șutat fără nicio speranțe pentru portarul advers.

Sursa: digi24.ro