SPORT | Gaz Metan – FC Botoșani 1-2

FC Botoşani a încheiat victorioasă meciul cu numărul 200 în Liga 1. În etapa a 12-a, moldovenii s-au impus la Mediaş şi au ieşit din zona fierbinte a clasamentului.

Yazalde a deschis scorul în minutul 15, după o greşeală mare în apărarea moldovenilor. Portarul Botoşaniului n-a mai greşit apoi şi a avut o paradă de zile mari în faţa lui Ely Fernandez.

Botoşaniul a reuşit să egaleze când mai era un sfert de oră de joc. Marcatorul, Mihai Roma i-a închinat golul lui Ilie Balaci.

În Minutul 89, FC Botoşani a reuşit ceea ce părea greu de crezut până la golul lui Roman. A întors rezultatul după un penalty scos foarte uşor de Mihai Roman şi transformat cu emoţii de Rodriguez. Botoşaniul câşigat şi la Mediaş, scor 2-1.

Etapa viitoare, botoşănenii primesc vizita Viitorului, în timp ce Gaz Metan joacă la Călăraşi.

NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului, stergerea integrala sau chiar interzicerea dreptului de a posta, prin blocarea IP-ului folosit. Site-ul www.GazetaBT.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.