Liga 3

SPORT | Fostul jucator al Romei, Vlad Nutu, a promovat in Liga a III-a pe terenul Dorohoiului! Vezi cum a sarbatorit promovarea – VIDEO

In fata a  2.000 de oameni, echipa fostului jucator de la AS Roma, Vlad Nutu, a reusit promovarea in Liga a III-a.

FC Pojorata a invins cu scorul de 2-1 in prelungiri pe Viitorul Tg. Frumos, dupa ce la finalul celor 90 de minute scorul era 1-1.

Sucevenii au deschis scorul, pe arena din Dorohoi, in minutul 40 prin Ionita, care a marcat din penalty, iar in minutul 46 Dodan a egalat. In prelungiri Nemes a scapat singur spre poarta, a driblat portarul si a marcat pentru 2-1.

FC POJORATADe precizat ca in minutul 86, Vlad Nutu a fost eliminat pentru cumul de cartonase galbene.

Imediat ce au ajuns la Suceava, jucatorii au sarbatorit promovarea alaturi de lautari, care au pregatit si o melodie speciala pentru ei.