FCM Dorohoi spera la o victorie pe terenul nou-promovatei Cetatea Targu Neamt, insa lucrurile nu au stat chiar asa.

Dorohoienii s-au vazut condusi pe tabela inca din minutul 19, atunci cand gazdele au scapat pe un contraatac, iar Petrescu a deschis scorul.

Echipa lui Colban nu a fost in forma si nu a reusit sa-si creeze multe ocazii de a marca. Cand gazdele credeau ca au castigat deja cele trei puncte, Homneac le-a stricat sarbatoarea cu un gol in minutul 90+3.

La echipa dorohoiana a jucat astazi si fostul jucator al FC Botosani, Danut Gherman.

CM Dorohoi: Rohetki – St. Nicolaie (Vrabie), Cososchi, Halip, Gherman – Barabas (30 Atanasoaie), Ghiviziu, M. Bordeianu, Edy Sandu (Mara Orasanu) – Grumezescu, Homneac. Antrenor: Vespazian Colban.

One Response to SPORT | FCM Dorohoi, debut timid din noul sezon! Homneac a salvat echipa in minutul 90+3!

1. […] a 3-a, Seria 1, Prima Etapa, alte rezultate: Cetatea Targu Neamt – FCM Dorohoi 1-1 E. Petrescu (21) – Homneac (90+3) Sporting Suceava – Ceahlaul II Piatra Neamt 1-1 […]

NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului, stergerea integrala sau chiar interzicerea dreptului de a posta, prin blocarea IP-ului folosit. Site-ul www.GazetaBT.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.