SPORT | FC Botoşani – FC Voluntari 2 – 2

FC Voluntari a fost foarte aproape să producă surpriza pe terenul Botoşaniului, echipă care a reuşit golul egalizator pe final de meci, după o eroare mare a defensivei oaspete.

Gazdele au început bine partida şi au deschis scorul în minutul 10, prin Hadnagy, care a profitat de o apărare visătoare a echipei adverse. La reluare, oaspeţii au solicitat un penalty după un duel între Cucu şi Bălan, dar arbitrul Marcel Bîrsan a considerat că faultul s-a aprodus în afara careului, dictând astfel lovitură liberă pentru ilfoveni (’18). Reluările TV arată însă că infracţiunea a avut loc în interiorul careului!

Voluntariul a reuşit, totuşi, egalarea, în minutul 26. Kone l-a învins pe Iliev cu un şut superb de la 35 de metri. Elevii lui Gigi Mulţescu şi-au majorat diferenţa pe tabelă în startul actului secund. Spahija a punctat pentru 1-2 din doar câţiva metri, după o greşeală a defensivei adverse (’52). Rădoi a fost şi el aproape de gol, dar a reluat cu capul în bară, după un corner (’83).

Cum ocaziile se răzbună, Botoşaniul a reuşit egalarea după numai un minut de la ratarea lui Rădoi. Ivanovic a finalizat în poarta goală o centrare a lui Dimitrov (’84). Gazdele puteau pleca cu cele trei puncte, dar reuşita lui Acsinte a fost anulată pentru un henţ comis în careu de căpitanul formaţiei pregătite de Cristi Pustai (’90+1). Scor final: 2-2!

Sursa: looktv.ro

NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului, stergerea integrala sau chiar interzicerea dreptului de a posta, prin blocarea IP-ului folosit. Site-ul www.GazetaBT.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.