SPORT | FC Botoșani – FC Hermannstadt, 2-0

FC Botoșani a trecut de FC Hermannstadt, scor 2-0, în partida care a deschis etapa cu numărul 2.

Echilibrul a rezistat doar un sfert de oră la Botoșani. Gazdele au trecut treptat la cârma partidei și doar șansa a făcut ca tabela să rămână intactă până în minutul 44. Golofca a cerut penalty în minutul 30, la o intervenție întârziată a lui Căbuz.

Andrei Dumitraș a fost cel care a deschis scorul, după centrarea venită de la Mihai Roman I.

Diferența a fost și mai mare după pauză. Botoșănenii au atacat în valuri. Mihai Roman II, vârful împrumutat de la U Craiova, a ratat două ocazii mari înainte de a-și trece numele pe tabela de marcaj. A făcut-o în minutul 76, tot după o fază fixă.

Finalul i-a aparținut noului adus, francezul crescut de PSG, Hervin Ongenda. Acesta a oferit 3 pase de geniu, lăsându-și coechipierii în poziții ideale. Niciuna dintre șanse nu a fost fructificată.

Sursa: gsp.ro

NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului, stergerea integrala sau chiar interzicerea dreptului de a posta, prin blocarea IP-ului folosit. Site-ul www.GazetaBT.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.