SPORT | FC Botoșani – Concordia Chiajna 0-0

Prima etapă a playoutului s-a terminat cu remiza albă dintre Botoşani şi Chiajna, 0-0. Fulop şi Golofca au avut cele mai mari ocazii ale moldovenilor.

Botoşani a ratat şansa de a deveni lider în play-out, după ce a obţinut doar o remiză pe propriul teren cu Concordia Chiajna. Moldovenii au avut ocazii clare în prima repriză, dar tabela a rămas nemodificată.

Ilfovenii au pus probleme în repriza a doua. Marc a încercat o execuţie spectaculoasă, dar a ratat cu puţin ţinta. Chiajna putea să dea lovitura pe final, când Albu a fost surprins de centrarea lui Gorobsov. Așadar, prima etapă din playout s-a încheiat cu o remiză albă.

În a doua etapă din play-out, Botoşani joacă la Voluntari, iar Chiajna are meci acasă cu Hermannstadt.

NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului, stergerea integrala sau chiar interzicerea dreptului de a posta, prin blocarea IP-ului folosit. Site-ul www.GazetaBT.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.