SPORT | FC Botoșani – Concordia Chiajna 0-0

Prima etapă a playoutului s-a terminat cu remiza albă dintre Botoşani şi Chiajna, 0-0. Fulop şi Golofca au avut cele mai mari ocazii ale moldovenilor.

Botoşani a ratat şansa de a deveni lider în play-out, după ce a obţinut doar o remiză pe propriul teren cu Concordia Chiajna. Moldovenii au avut ocazii clare în prima repriză, dar tabela a rămas nemodificată.

Ilfovenii au pus probleme în repriza a doua. Marc a încercat o execuţie spectaculoasă, dar a ratat cu puţin ţinta. Chiajna putea să dea lovitura pe final, când Albu a fost surprins de centrarea lui Gorobsov. Așadar, prima etapă din playout s-a încheiat cu o remiză albă.

În a doua etapă din play-out, Botoşani joacă la Voluntari, iar Chiajna are meci acasă cu Hermannstadt.