SPORT | FC Botoșani – CFR Cluj 2 – 1

CFR a pierdut cu Botoșani la revenirea lui Antonio Conceicao pe banca tehnică a clujenilor și a ajuns la al șaselea meci fără victorie în campionat.

Ngadeu a deschis scorul, după o jumătate de oră. Gazdele conduceau cu 2-0 la pauză, după reușita lui Fulopdin minutul doi al prelungirilor. AcelașiFulop a combinat perfect cu Martinusîn minutul 58, dar acesta din urmă a ratat milimetric poarta.

Golgheterul Cristian Lopez a marcat unicul gol al CFR-ului, în minutul 79. A ajuns la zece reușite în campionat și și-a consolidat poziția a doua în topul celor mai buni marcatori.

Pentru Botoșani, a fost a treia victorie la rând și primul succes din istorie în fața CFR-ului.

NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului, stergerea integrala sau chiar interzicerea dreptului de a posta, prin blocarea IP-ului folosit. Site-ul www.GazetaBT.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.