SPORT | CUPA ROMANIEI: Echipele din Liga a IV-a au invins la scor pe cele din Liga a V-a! Un singur meci a avut nevoie de prelungiri – REZULTATE

Astazi a avut loc Faza a II-a a Cupei Romaniei – Faza Judeteana, iar echipele din Liga a IV-a s-au calificat toate in mansa urmatoare, dupa ce au facut instructie cu echipele din Liga a V-a.

Singurul meci mai echilibrat a fost cel de la Vorniceni, dintre CS Vorniceni si Rapid Ungureni, care dupa 90 de minute a fost 2-2, insa pana la final oaspetii s-au impus cu 2-3.

CS Vorniceni – Rapid Ungureni : 2-3 (dupa prelungiri)
Arbitri: Tanasa Ionel, Manole Andrei, Agheorghesei Ionut (Botosani)

Prutul Mitoc – FC Paltinis : 2-4
Arbitri: Cretu Denis, Cretu Radu, Luca Valentin (Botosani)

International Candesti – AS Bucecea : 3-7
Arbitri: Baciu Andrei, Murariu Alexandru, Martincu Ioan Corneliu (Botosani)

Sporting Manoleasa – CS Mihalaseni : 3-5
Arbitri: Sofronie Alexandru, Pop Gabriel, Ailenei Sorin (Botosani)

Victoria Hlipiceni – Avantul Albest : 2-9
Arbitri: Lazaruc Daniel, Istrate Marcel, Zanfirescu Bogdan (Botosani)

Siretul Bucecea (amatori) – ProSport Vf. CampuluI : 0-4
Arbitri: Jijie Bogdan, Iovu Ciprian, Vornicu Adrian (Botosani)

Venus Cotusca – CS Darabani… amanat (din cauza terenului)
Europa Hiliseu – Bucovina Rogojesti… amanat (din cauza terenului)
FC Flamanzi – Flacara 1907 Flamanzi… amanat (din cauza terenului)
Spicul Iacobeni – Sportivul Trusesti… amanat (din cauza terenului)
TransDor Tudora – CS Dante Botosani… amanat (din cauza terenului)
Nord Star Pomarla – FC Zona Botosani… amanat (din cauza terenului)
Vointa Sendriceni – Viitorul Dersca… amanat (din cauza terenului)

NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului, stergerea integrala sau chiar interzicerea dreptului de a posta, prin blocarea IP-ului folosit. Site-ul www.GazetaBT.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.