SPORT | Astra a învins-o pe FC Botoșani, scor 1-0

Astra a învins-o pe FC Botoșani, scor 1-0, printr-un gol marcat din penalty de Gabriel Tamaș.

Astra a deschis scorul în minutul 64, dintr-o lovitură de la 11 metri transformată de Gabriel TamașOaspeții au presat în căutarea egalării, iar în minutul 72 au cerut penalty, considerând că Mihai Răduț a blocat mingea cu cotul. Reluările par să arate că balonul este respins de Tamaș cu capul.

„Centralul” Ionuț Coza a dus fluierul la gură, dar a ezitat să fluiere. Jucătorii lui Marius Croitoru s-au năpustit asupra lui. După zeci de secunde de proteste, singura urmare a fost un cartonaș galben arătat lui Chindriș, tocmai pentru proteste, potrivit gsp.ro

NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului, stergerea integrala sau chiar interzicerea dreptului de a posta, prin blocarea IP-ului folosit. Site-ul www.GazetaBT.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.