SPORT | Astăzi, CSM Botoșani a învins-o pe CSU Târgoviște

Astăzi de la ora 11:00, în Sala Polivalentă din Târgoviște, CSM Botoșani s-a întâlnit cu CSU Târgoviște, echipa aflată pe ultimul loc în Seria A din Divizia A.

Prima repriză a fost una bună pentru băieții noștri, care au interceptat mingi, au pornit pe contraatac, au livrat gloanțe înspre poarta târgoviștenilor și l-au avut în formă maximă pe Cristian Adomnicăi, care a înscris în 25 de minute în atac, 6 goluri spectaculoase. Apărarea a surclasat echipa Universității, iar la pauză scorul era de 26-15, în favoarea Botoșaniului.

După pauză, Magnum a intrat la fel de montată în meci și a reușit să înscrie până la final 57 de goluri, iar târgoviștenii 28.

CSM Botoșani: Dumitrache Gabriel (1), Șoldănescu Bogdan (1), Ciobanu Vlăduț (1), Lesniuc Răzvan (2), Stoian George (2), Ciubotariu Florin (3), Lazoreac Vlăduț (3), Lazurcă Andrei (4), Sireteanu Petru (4), Lascovici Ștefan (7), Dumitrache Ștefan (8), Bidașcă Cosmin (10), Cristian Adomnicăi (11).

Antrenor: Radu Roșu

CSU Târgoviște: Stoian Vasile (2), Lupașcu Mihail (4), Gugiu Denis (4), Ghiță Liviu (5), Hangiu Andrei (13)

Antrenor: Iancu Aurel

Arbitrii: N. Ciutacu/I. Tița

Echipa botoșăneană a avut 13 marcatori, iar cea din Târgoviște 5. SCOR FINAL: 57-28