ImportantLiga 1Sport

Hermannstadt – FC Botoșani 2-1

Hermannstadt a câştigat pe o ploaie torenţială confruntarea de pe teren propriu, contra celor de la FC Botoşani, cu scorul de 2-1. Soarta partidei a fost decisă de o eroare majoră a centralului Andrei Chivulete, care a dictat uşor penalty la un duel dintre Mayoral şi Haruţ.

Hamidou Keyta, marcatorul unicului gol al moldovenilor a răbufnit la adresa centralului, pe care îl acuză că a acordat penalty pe final, care a distrus partida echipei sale.

„Trebuie să îl întrebaţi pe arbitru ce s-a întâmplat la faza aceea. A dat penalty cu cinci minute înainte de final, cred că arbitrul ne-a ucis azi. Noi am încercat să dăm 100%. Câteodată pierdem, câteodată câştigăm, dar nu e normal să se dea un asemenea penalty.

Bineînţeles că puteam câştiga dacă nu era acel penalty. Noi jucăm numai să câştigăm, nu să facem egal. Cred că în ultimele 10 minute, arbitrul ne-a ucis. Deocamdată au trecut doar cinci meciuri, mai avem meciuri de jucat”, a spus Hamidou Keyta, la flash-interviurile de după meci, potrivit looksport.ro

Sursa foto: ziare.com