Liga 1Sport

FC Botoșani – CS Universitatea Craiova 1-1

FC Botoșani și CS Universitatea Craiova au remizat, scor 1-1, în runda secundă din play-off. Șansele oltenilor la titlu se risipesc treptat.

FC Botoșani a început bine și meciul cu Craiova, la fel ca runda trecută, contra liderului FCSB. Albanezul Realdo Fili a deschis scorul în minutul 12, profitând de gafa lui Nicușor Bancu. Fundașul stânga al oltenilor a încercat să îl dribleze, la 20 de propria poartă. A pierdut mingea, iar Fili a tras tare, balonul a fost deviat de Marius Constantin și a intrat în poartă. Oltenii au fost mai deciși după pauză, dar Marius Constantin a irosit o șansă rarisimă în minutul 57. Ivan Mamut a deviat mingea în bara transversală, apoi balonul sărit la fundașul central. Din 5 metri, acesta a reluat peste poarta goală!!