FC Botoșani – Chindia Târgoviște 0-2

FC Botoșani a pierdut pe teren propriu cu Chindia Târgoviștescor 0-2, după un meci cu două eliminări.

Chindriș a fost trimis la vestiare în mintuul 26, după ce l-a faultat pe Neguț din postura de ultim apărător. Centralul Iulian Călin i-a arătat direct cartonașul roșu. Paul Iacob a încercat să marcheze din lovitură liberă, dar a trimis puțin pe lângă poarta lui Hankic.

Același Paul Iacob l-a urmat pe Chindriș la vestiare în repriza secundă, după o luptă aeriană cu Șeroni și Patache. Ultimul a rămas întins pe gazon și a fost transportat cu ambulanța la spital, motiv pentru care Călin i-a arătat direct cartonașul roșu.

Oaspeții au deschis scorul în minutul 72 prin Vadim Rață, care a recuperat o minge de la Șeroni, a luat o acțiune pe cont propriu și a șutat cu stângul direct în poarta lui Hankic. Berisha a stabilit scorul final, dintr-un penalty obținut de același Neguț.

După acest meci, echipa lui Emil Săndoi a egalat-o pe FC Botoșani. Cu opt puncte, cele două echipe ocupă locurile șapte, respectiv nouă.

NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului, stergerea integrala sau chiar interzicerea dreptului de a posta, prin blocarea IP-ului folosit. Site-ul www.GazetaBT.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.