FC Botoșani – Academica Clinceni 0-0

FC Botoșani și Academica Clinceni au remizat, 0-0, într-un meci din etapa a 4-a din Liga 1.

După un sfert de oră, botoșănenii au ieșit la rampă prin Keyta, care a șutat din afara careului, dar nici el n-a prins poarta.

În repriza secundă,Florin Gardoș, aflat la primul meci ca titular la Clinceni, a cerut schimbare în minutul 72. În locul său a intrat Cristi Tănase. Trupa lui Marius Croitoru putea da lovitura în ultimul minut de joc, dar reluarea cu capul a lui Patache a trecut pe lângă poartă.

După patru etape, FC Botoșani se află pe locul 3 în Liga 1, cu 8 puncte, dar un meci mai mult decât FCSB și Gaz Metan, care o pot depăși. Academica Clinceni e pe poziția a 10-a, cu 3 puncte.

NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului, stergerea integrala sau chiar interzicerea dreptului de a posta, prin blocarea IP-ului folosit. Site-ul www.GazetaBT.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.