Liga 1Sport

FC Botoșani a învins-o pe Dinamo, scor 2-1

FC Botoșani a învins-o pe Dinamo, scor 2-1, chiar pe arena din Ștefan cel Mare. Moldovenii se apropie, pentru moment, la un punct de liderul CFR Cluj.

Dinamoviștii n-au știu ce i-a lovit în primele 20 de minute. Ongenda a deschis rapid scorul, la finalul unei acțiuni superbe de atac, la care a contribuit și ieșirea hazardată a lui Crețu, apoi Kage a dublat avantajul, dintr-o lovitură de la 11 metri pe care tot el o obținuse. Dinamo n-a avut replică, iar întreruperea de 10 minute provocată de problemele cu nocturna a părut o salvare de moment pentru „câini”.

Dinamoviștii n-au știu ce i-a lovit în primele 20 de minute. Ongenda a deschis rapid scorul, la finalul unei acțiuni superbe de atac, la care a contribuit și ieșirea hazardată a lui Crțeu, apoi Kage a dublat avantajul, dintr-o lovitură de la 11 metri pe care tot el o obținuse. Dinamo n-a avut replică, iar întreruperea de 10 minute provocată de problemele cu nocturna a părut o salvare de moment pentru „câini”.

În minutul 36, la scorul de 2-0 pentru FC Botoșani, nocturna de pe stadionul Dinamo s-a stins! Partida a fost întreruptă temporar. După aproximativ 10 minute, nocturna și-a revenit și meciul a continuat din minutul în care a fost oprit.

În cazul în care nocturna mai ceda o dată, Dinamo ar fi pierdut meciul la „masa verde”.