ImportantLiga 1Sport

Dinamo – FC Botoșani 1-1

Dinamo și FC Botoșani au remizat, scor 1-1, în runda a treia din Liga 1.

Dinamo a început mai bine partida, trecându-și în cont mai multe ocazii, inclusiv o bară a lui Sorescu. Totuși, cei care au intrat în avantaj la pauză au fost moldovenii. FC Botoșani a beneficiat de autogolul debutantului Isma Lopez, care a trimis în proprie poartă, în minutul 37, după o fază în care gazdele au cerut offside.

La pauză, Cosmin Contra a decis să îi trimită în teren pe Borja Valle și Juan Camara, veniți recent la echipă. Dinamo a reușit egalarea în minutul 71, grație unei reușite splendide a lui Valle, care a șutat din propria jumătate de teren, surprinzându-l pe Eduard Pap.

Dinamo – FC Botoșani s-a încheiat 1-1. “Câinii” rămân fără victorie după primele trei etape și ajung la două puncte acumulate, în timp ce FC Botoșani face primul pas greșit, după două victorii în primele două runde.