Ce debut pentru Mutu! Finlanda U21 – România U21 1-3

Adrian Mutu a debutat cu un succes pe banca României U21. Darius Olaru, Valentin Mihăilă și Andrei Ciobanu au decis meciul disputat la Turku, unde România a învins Finlanda, scor 3-1.
Gazdele au început mai bine partida, însă Andrei Vlad a menținut tabela intactă cu câteva parade superbe. Darius Olaru a deschis scorul în minutul 21, după o cursă personală pornită de la centrul terenului.Gazdele au egalat rapid, prin Soisalo, care l-a pierdut pe drum pe Boboc și l-a învins pe Vlad. La pauză s-a intrat la egalitate, scor 1-1, dar România a fost mai pragmatică după reluare.

Valentin Mihăilă a dus scorul la 2-1, în minutul 57, după un lob superb. Gazdele n-au mai avut puterea să egaleze din nou, Andrei Vlad fiind în continuare la post. În minutul 84, Andrei Ciobanu a risipit orice emoție. Mijlocașul a trimis “o rachetă” la colțul lung, fără șansă pentru Jaaskelainen, potrivit digisport.ro

Situația din grupa României U21

S-a terminat 3-1 pentru România U21, care se apropie la trei lungimi de liderul grupei, Danemarca U21. Nordicii au egalat la ultima fază în fața Ucrainei, iar meciul s-a terminat la egalitate, scor 1-1. Mai sunt patru etape de jucat, iată care este situația din grupă:

NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului, stergerea integrala sau chiar interzicerea dreptului de a posta, prin blocarea IP-ului folosit. Site-ul www.GazetaBT.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.