Local

Au fost săltați de acasă: doi bărbați din Botoșani, condamnați pentru tentativă de omor

La data de 28 mai 2026, polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale au pus în aplicare un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea emis de Tribunalul Botoșani, pe numele unui tânăr, de 36 de ani, din municipiul Botoșani.

 

Acesta a fost condamnat la 3 ani și 4 luni de închisoare pentru comiterea infracțiunii de tentativă de omor.

 

Tânărul a fost identificat de către polițiști la domiciliu, fiind preluat și escortat către Penitenciarul Botoșani, în vederea încarcerării.

 

*

La data de 28 mai 2026, polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale au pus în aplicare un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea emis de Tribunalul Botoșani, pe numele unui tânăr, de 32 de ani, din municipiul Botoșani.

 

Acesta a fost condamnat la pedeapsa închisorii de 6 ani și 6 luni pentru comiterea infracțiunii de tentativă la infracțiunea de omor.

 

Tânărul a fost identificat de către polițiști la domiciliu, fiind preluat și escortat către Penitenciarul Botoșani, în vederea executării pedepsei.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button

You cannot copy content of this page