SPORT | Poli Iași – FC Botoșani, 1-0

Partida dintre Poli Iași și FC Botoșani se anunța mai mult decât un derby al Moldovei. Cele două echipe erau în luptă directă pentru play-off și sperau să prindă locul șase care ar fi însemnat mai mulți bani și un final de sezon mai liniștiți.

După această înfrângere, FC Botoșani pierde locul de play-off și ținând cont de jocul foarte slab din acest an, slabe șanse de a mai putea prinde locul șase.

CSM Poli Iasi (4-2-3-1): Koselev – Bosoi, Mihalache, Frasinescu, Badic – Qaka, Chelaru – Platini, Jo Santos, Sin – A. Cristea
Antrenor: Flavius Stoican

FC Botosani (4-2-3-1): Cobrea – Dumitras, Miron, Burca, Musat – Achim, Oaida – M. Roman, Morutan, Golofca – Golubovic
Antrenor: Costel Enache

Arbitru: Horatiu Fesnic
Asistenti: Vasile Marinescu si Vladimir Urzica

LIVE TEXT

• Meciul s-a terminat! Scor final 1-0!
  • 90+4′ Arbitrul Istvan Kovacs a acordat o lovitura de la colt pentru Botosani. Executa Mihai Roman.
  • 90+3′ Lovitura de colt pentru Botosani.
  • 90+3′ Botosani avanseaza in atac si Stelian Nicolae Cucu trage spre poarta. Poli Iasi se descurca, lovitura e blocata de un aparator.
  • 90+3′ Botosani are un corner, Mihai Romanse pregateste sa il execute.
  • 90+1′ Poli Iasi ataca prin Platini. Totusi, finalizarea acestuia nu schimba tabela.
  • 90+1′ Pe Stadionul Emil Alexandrescu, al patrulea oficial arata ca vor fi adaugate 4 minute la Repriza a doua.
  • 90′ Marius Ovidiu Mihalache (Poli Iasi) a revenit pe teren.
  • 90′ Partida este din nou in desfasurare.
  • 89′ Arbitrul Istvan Kovacs nu a fluierat inca reluarea jocului deoarece Marius Ovidiu Mihalache de la Poli Iasi este inca intins pe gazon.
  • 86′ Mihai Roman (Botosani) trimite la poarta, fara rezultat insa.
  • 83′ Schimbare la oaspeti: Razvan Oaida e inlocuit de Sebastian Gabriel Chitosca.
  • 82′ Vitalijs Jagodinskis ii ia locul lui Andrei Cristea.
  • 81′ Jo (Poli Iasi) este avertizat de arbitru.
  • 81′ Mihai Roman (Botosani) a fost avertizat de catre arbitrul Istvan Kovacs cu primul cartonas galben.
  • 80′ Marius Ovidiu Mihalache e OK, a reintrat pe teren dupa accidentarea de adineauri.
  • 80′ Jocul a fost reluat.
  • 78′ Stelian Nicolae Cucu (Botosani) suteaza pe poarta, dar rateaza.
  • 76′ Trage Andrei Cristea dar balonul trece pe langa poarta.
  • 74′ Cap Andrei Cristea (Poli Iasi), mingea este respinsa.
  • 74′ Istvan Kovacs acorda corner pentru Poli Iasi.
  • 72′ Istvan Kovacs ii arata galben lui Gabriel Bosoi!
  • 70′ Stelian Nicolae Cucu il inlocuieste pe Catalin Golofca la Botosani.
  • 68′ Mihai Roman (Botosani) reuseste sa traga, dar sutul nu prinde spatiul portii.
  • 68′ Osfaid la Andrei Cristea.
  • 67′ Istvan Kovacs acorda corner pentru Botosani.
  • 64′ Jo trimite cu capul, dar nu nimereste poarta.
  • 64′ Lovitura de colt pentru Poli Iasi.
  • 62′ Olimpiu Vasile Morutan de la Botosani este surprins in ofsaid.
  • 61′ Botosani are un corner, Mihai Romanse pregateste sa il execute.
  • 61′ Botosani in atac, Mihai Roman trage, dar scorul ramane acelasi.
  • 61′ Mihai Roman incearca un sut, dar cei de la Poli Iasi reusesc sa respinga.
  • 60′ Iese Mircea Axente, intra Bojan Golubovic.
  • 58′ Gabriel Bosoi (Poli Iasi) este surprins in ofsaid.
  • 53′ Un assist frumos al lui Platini.
  • 53′ Gooool! Andrei Cristea inscrie pentru Poli Iasi, care preia conducerea, 1-0!
  • 51′ Nicolae Musat de la Botosani pare a fi in regula si revine pe teren.
  • 51′ Gata, se joaca din nou!
  • 51′ Jocul a fost intrerupt pentru cateva momente pentru a vedea ce s-a intamplat cu Nicolae Musat, care are grimase de durere.
  • 50′ Andrei Cristea (Poli Iasi) ia cartonas galben. Trebuie sa fie atent de-acum inainte, poate fi trimis mai devreme la vestiare!
  • 49′ Olimpiu Vasile Morutan (Botosani) executa un corner.
  • 46′ Denis Rusu ii ia locul lui Alexei Koselev pentru Poli Iasi.
  • 46′ Arbitrul fluiera inceputul partii secunde.
  • Final de prima repriza.
  • 45+3′ Poli Iasi ataca periculos si Jo suteaza pe poarta, dar scorul ramane acelasi.
  • 45+2′
  • Andrei Burca este avertizat de Istvan Kovacs!
  • 45+1′ ArbitrulIstvan Kovacs va prelungi cu inca 3 minute.
  • 45′ Gabriel Bosoi (Poli Iasi) revine pe teren dupa o usoara accidentare.
  • 45′ Jocul a fost reluat pe Stadionul Emil Alexandrescu.
  • 44′ I se acorda ingrijiri medicale lui Gabriel Bosoi de la Poli Iasi si jocul a fost intrerupt pentru cateva momente.
  • 42′ Osfaid la Mircea Axente (Botosani).
  • 41′ Flavius Stoican (Poli Iasi) l-a schimbat pe Narcis Iulian Badic care are grimase de durere dupa o accidentare suferita mai devreme. Alexandru Florian Zaharia e cel care i-a luat locul.
  • 41′ Mihai Roman (Botosani) trimite pe langa poarta.
  • 40′ Mihai Roman (Botosani) bate un corner.
  • 38′ Kamer Qaka (Poli Iasi) incaseaza un galben de la arbitrul Istvan Kovacs.
  • 35′ Poli Iasi ataca si Jo loveste mingea cu capul. Botosani se apara atent si respinge
  • 32′ Platini de la Poli Iasi gaseste un culoar si suteaza, dar mingea ocoleste poarta
  • 30′ Poli Iasi avanseaza prin Gabriel Bosoi, care isi incearca sutul. Mingea prinde cadrul portii, dar tabela ramane neschimbata.
  • 28′ Narcis Iulian Badic si-a revenit si se intoarce pe gazon.
  • 28′ Se reia meciul
  • 27′ Istvan Kovacs intrerupe meciul pentru a i se acorda ingrijiri medicale lui Narcis Iulian Badic.
  • 26′ Poli Iasi este fluierata in ofsaid
  • 25′ Bogdan Ungurusan (Botosani) a fost avertizat cu galben.
  • 24′ Arbitrul Istvan Kovacs a acordat o lovitura de la colt pentru Poli Iasi. Executa Platini
  • 23′ Botosani avanseaza in atac si Mihai Roman reuseste sa traga, dar sutul sau rateaza tinta.
  • 18′ Razvan Oaida este avertizat!
  • 17′ Catalin Golofca e semnalizat in ofsaid de catre Istvan Kovacs.
  • 14′ ArbitrulIstvan Kovacs fluiera o pozitie de ofsaid la Mircea Axente (Botosani).
  • 12′ Sutul lui Vlad Alexandru Achim nu nimereste poarta si scorul ramane acelasi pe Stadionul Emil Alexandrescu.
  • 10′ Suteaza Mihai Roman, dar nu nimereste poarta.
  • 9′ Platini (Poli Iasi) prinde un sut, dar rateaza tinta.
  • 7′ Mircea Axente de la Botosani este fluierat in pozitie de ofsaid.
  • 5′ Jo(Poli Iasi) trimite o minge cu capul, dar rateaza.
  • 4′ Poli Iasi preseaza in atac, dar arbitrul Istvan Kovacs fluiera prompt ofsaid.
  • 1′ Fluier de start in aceasta partida.

NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului, stergerea integrala sau chiar interzicerea dreptului de a posta, prin blocarea IP-ului folosit. Site-ul www.GazetaBT.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.